Bims Üretiminde Marka: KAYBİMS Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan KAYBİMS, 10.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 150.000 m² alan üzerine kurulu, yıllık 50 milyon adet üretim kapasiteli 3 ayrı işletmesiyle çalışmalarına devam ediyor. Özellikle bims üretimiyle adından söz ettiren KAYBİMS’in faaliyetlerini ve hizmetlerini Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bahçecigil ile konuştuk.

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz? 

Kurulduğu günden bu güne entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörde öncülük eden KAYBİMS, Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. Firmamız bölgesel ve sürdürülebilir kalkınma politikasıyla girmiş olduğu pazarlara ivme kazandırmaya devam ediyor. Her geçen gün faaliyet alanlarını ve yatırımlarını genişleten KAYBİMS, verimliliği benimseyen yönetim anlayışı ve kaliteli insan kaynakları ile başarılı yükseliş grafiğini sürdürüyor. KAYBİMS açıklık ve şeffaflık ilkesinde ödün vermeyerek, yatırım stratejisi doğrultusunda topluma ve sektöre katma değer yaratarak büyümeye devam ediyor.10.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 150.000 m² alan üzerine kurulu, yıllık 50 milyon adet üretim kapasiteli 3 ayrı işletmemizde faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Hammaddemizi Kayseri Madencilik Bims İşletmeleri bünyesindeki, en saf, en kaliteli bims rezervine sahip olan eleme ve ayıklama tesislerimizden temin etmekteyiz. Güçlü araç filosu ve gelişmiş lojistik ağı sayesinde bütün teslimatlarını hep zamanında yapmıştır. İç pazarda 30 tane bayimiz ile faaliyet vermekteyiz. Firma olarak en önemli önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Bu memnuniyeti sağlamak için kalite kontrol aşamasında olan üretimlerimizi yasa ve mevzuatlara uygun bir şekilde değiştirme çabası içinde olan KAYBİMS, sektöründe söz sahibi olan önemli bir marka haline gelmiştir.

Firmanızın üretimlerinden bahseder misiniz? Kullanım alanları nelerdir? 

KAYBİMS olarak üretimlerimiz yıllık 50 milyon adet kapasite ile seri ve titiz bir şekilde hazırlanmaktadır. Fabrikalarımız 29 adet farklı ürün çeşidi ile pazarda söz sahibi olan bir marka-firma haline gelmiştir. KAYBİMS olarak üretimlerimizi üstün kalite kontrol yönetim sistemi baz alınarak en kaliteli ve TSE standartlarına uygun ürünler elde etmekteyiz. Son teknolojiye sahip laboratuvarlarda  malzeme ve endüstri mühendisi kadromuzla ar-ge faaliyetlerimiz devam etmektedir. 2015 yılı itibarı ile kapasite artışımızı tamamlayıp %200’ lük kapasite artışı yapmış bulunmaktayız.2016 yılı itibariyle pomza zenginleştirme ve 2. Eleme tesisi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Kullanım alanları: KAYBİMS her türlü yapıda iç ve duvar yapı elemanı ve döşemelerde de asmolen yapı elemanı olarak kullanılır. 

Pomzanın kullanım alanları: İnşaat Sektörü, Tarım Sektörü, Kimya Sektörü, Tekstil Sektöründe, diğer Endüstriyel ve Teknolojik Alanlarda kullanılır.  

Türkiye’de iş yaptığınız müteahhit firmalara ne gibi hizmetler sunuyorsunuz? Ürünlerinizin piyasada bulunan diğer ürünlere göre farkı nedir?

Güçlü araç filosu ve gelişmiş lojistik ağı sayesinde bütün teslimatları zamanında teslim edilmektedir. Bugün bulunduğumuz tüm pazarlarda müşterilerimizle ilişkilerimiz satışla birlikte sona ermez; aksine ürünlerimizi satın almalarıyla birlikte başlar ve devam eder. KAYBİMS olarak,  hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimizin, müşteri istek ve önerilerinin müşteri profili ayrımı yapılmaksızın rahatlıkla iletilebildiği, izlenebilir, raporlanabilir, şeffaf ve güvenli tek bir bilgi havuzunda toplandığı, bu kayıtların yasal düzenlemelere uygun, objektif, adil ve gizlilik içinde ele alındığı, değerlendirildiği ve süreçlerin sürekli kontrol edilerek iyileştirildiği, mükemmel müşteri deneyimini yaşatmayı ana ilke olarak kabul etmiş müşteri odaklı bir yaklaşımı benimsemekteyiz.

KAYBİMS’in Özellikleri

Tam ısı ve ses yalıtımı, Sağlam ve dayanıklılık, Ortam nemini dengeler, Çevre dostudur, Yangına dayanıklılık, Doğal malzemedir, Hafiftir, Özel işçilik gerektirmez, Kolay ve ince sıva uygulanır, Tesisat döşemesi kolaydır, Ekonomik Depremde güvenlik özelliklerini içerir. Ürünlerimiz de  TSE,CE ve UTO belgelerimiz bulunmaktadır. 

Ayrıca KAYBİMS_19SW ve KAYBİMS_25SW ürünlerimiz UTO belgeli olup ısıl davranış özelliği bakımından bölgesel olarak mantolamaya gerek duymaz.

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Ağustos 06 2019 0
Nisan Ayında 451 Firmaya Teşvik Belgesi Verildi
Nisan ayında 451 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve…
Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.