İstanbul’a 2019 Yılında 239 Yatırım Yapılacak

Öğeyi Oyla
(0 oy)

2019 Yılı Performans Esaslı Yatırım ve Hizmet Programı kapsamında; 11.482.078 bin TL tutarında 239 adet yatırım, 6.230.507 bin TL tutarında 322 adet hizmet olmak üzere toplamda 17.712.585 bin TL tutarında 561 adet yatırım ve hizmet yer almaktadır. Belediyeye bağlı kuruluşlar ve 28 iştirak ile birlikte 2019 Yılı Konsolide Bütçe 58 milyar 801 milyon lira. Bütçeden yatırımlara ayrılan en büyük paylar ulaştırma ve çevre yatırımlarının.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri Daire Başkanlığı Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nce 2019 yılı  “Yatırım ve Hizmet Programı” kitapçığı hazırlandı. 2019 Yılı Yatırım ve Hizmet Programı 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ”18/a” ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun “7/a” maddesi hükümlerine istinaden, Performans Esaslı Bütçe ve Performans Programı çalışmalarına altlık teşkil etmek üzere düzenlendi.2019 Yılı Performans Esaslı Yatırım ve Hizmet Programı kapsamında; 11.482.078 bin TL tutarında 239 adet yatırım, 6.230.507 bin TL tutarında 322 adet hizmet olmak üzere toplamda 17.712.585 bin TL tutarında 561 adet yatırım ve hizmet yer almaktadır. 2019 Yılı İBB Bütçe Tasarısında, sermaye giderleri, 11.300.995 Bin TL, 03 - Mal ve Hizmet Alım Giderleri, 6.033.008 Bin TL olarak belirlenmiştir. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 2019 yılı Yatırım ve Hizmet Programı; ulusal kalkınma planları, mali programlar ve Cumhurbaşkanlığımızın 2019 Yılı Yıllık Programı çerçevesinde hazırladıklarını belirterek, 2019 yılı yatırım ve hizmet programının; kalitesi yüksek, yaşanabilir, sürdürülebilir ve akıllı şehir İstanbul hedefine önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını ifade etti. Uysal şöyle devam etti; “Hükümetimizin aldığı ekonomik tedbirler doğrultusunda; harcamalarımızda tasarrufu gözeterek kalkınma potansiyelini destekleyici, acil ihtiyaçlara ve ekonomik katma değer artışına doğrudan hizmet edecek yatırım ve hizmetlere öncelik verilmiştir.

Mali ve aynî bütün kaynaklarımızı özveri ile kullanma, yatırım ve hizmetlerimizi en rasyonel çözümlerle şehrimizin hizmetine sunma konusundaki gayretimiz yatırım programımızın belirleyicisi olmuştur. Saydam bir mali yapıda, hesap verebilir olmak bu temel prensibin en önemli parçasıdır.

Gerçekleştireceğimiz yatırım ve hizmetler; ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel başkenti konumundaki İstanbulumuzun, dünya kentleri arasında her geçen gün saygınlık ve öneminin artmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Bu bağlamda bizler; bir şehri yaşanabilir kılan bütün ihtiyaçları göz önünde bulunduran bir anlayışla planlamamızı yaparken, “İstanbul’un geleceği” fikrini de çalışmalarımızın merkezine koyduğumuz bir projeksiyon çizdik. Çağdaş standartlarda, çözüm odaklı, etkili projeler üreterek, şehrimizin her köşesinde yatırım ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Heyecanımızı yitirmeden, daha iyiye daha güzele ulaşmak için, halkımızın desteğiyle 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Yenilikçi bir anlayışla tespit edilen yatırım ve hizmet bütçesi içerisinde yatırımlarımız yaklaşık % 65, hizmetlerimiz ise yaklaşık % 35 oranındadır. Dünyada gelişen teknoloji çalışmalarını, iklim değişikliği ile mücadele adımlarını, kalabalık nüfusların yaşadığı metropollerde geliştirilen kentsel çözümleri ve küresel rekabeti yakından takip ediyoruz. Gelecek nesli hesaba katarak hizmete aldığımız sürdürülebilir, çevreci projelerle Türkiye çapında ilkleri gerçekleştirdik. Değişimi destekleyerek, yenilikçi bir sistem ortaya koyarak, medeniyetler beşiği şehrimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Kentimizin ihtiyaçlarını gerçekçi analizlerle ele alarak karşılanması yolunda hazırladığımız 2019 yılı Yatırım ve Hizmet Programımızın İstanbul’umuz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.”

Türkiye’nin özeti ve öncüsü olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır istikrarlı yatırımlarla Türkiye’nin referans belediyesi konumunda olduğunu ifade eden Başkan Mevlüt Uysal, şöyle konuştu;

Yatırıma 16,5 Milyar Lira Ayrıldı

“Kredi derecelendirme kuruluşları raporlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Türkiye’de en iyi kredi notuna sahip olarak gösteriyor. Belediye olarak; sağlam bir mali yapıya ve yüksek bir performansa sahibiz. Bütçemizi İstanbullulara en iyi hizmeti vermek üzere hazırladık. Bu amaç doğrultusunda da harcayacağız. Biz hizmet için varız, yaptığımız her iyi en iyi şekilde yapmak için çalışırız. Önümüzdeki dönemde de İstanbul’un her köşesine eşit şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu yıl da yatırım ağırlıklı bir bütçeyi meclisimize sunuyoruz. Öncelikleri belirleyen ve ihtiyaçları gözeten bir bütçe tasarısıyla karşınızdayız. 2019 yılı belediye bütçemiz, 23 milyar 800 milyon liradır. Bütçemizi geçtiğimiz yıla göre yüzde 18,41 artırdık. Belediyemize bağlı kuruluşlar, yani İETT ve İSKİ ile birlikte toplam bütçemiz 34 milyar 801 milyon liraya ulaşıyor. Ayrıca 28 iştirak şirketimizin toplam cirosu da 24 Milyar lira civarındadır. İstanbul Büyükşehir Belediye bütçesinden 11 milyar 300 milyon lirayı yatırıma ayırdık. Bu rakam belediye bütçemizin yarısına yakın. Şirketler ve bağlı kuruluşlarımızın yatırımlarını hesaba kattığımızda, 16 milyar 498 milyon liraya yükselen bir yatırım bütçemiz var. 2019’da gelir bütçemiz 20,6 milyar lira. 3 milyar 200 milyon lira borçlanmanın önemli bölümünü her zaman olduğu gibi, raylı sistem yatırımları için kullanacağız.”

2019’da 2 Önemli Karayolu Tüneli Hizmete Açılacak

İstanbul trafiği için bir diğer çözümlerinin de tünel yollar olduğunu hatırlatan Uysal, “Tünel yollar araç trafiğini rahatlatıyor. Zaman kazandırıyor. Saatler dakikalara iniyor. Mevcut tünel yollarımız 17 kilometre. 160 kilometre daha tünele ihtiyacımız var. En son Hasköy-Kasımpaşa Tünelini hizmete açmıştık. Eyüp Silahtarağa-Gaziosmanpaşa Tünelimiz bu yılsonunda açılmış olacak. Sabiha Gökçen Havalimanı Tüneli de 2019’da açılacak. Dolmabahçe-Levazım, Libadiye-Çamlıca ve Alibeyköy-Küçükköy tünel inşaatlarımız da devam ediyor. Ayrıca, 12 kavşak ve 19 yol inşaatımız var. Toplu taşıma ve akıllı ulaşım sistemlerine yaptığımız bu yatırımlarla, trafik sıkışıklığı yaklaşık yüzde 17 azaldı” diye konuştu.

Yeni Model İle 6 İlçede Kentsel Dönüşüm Başladı

Bütçede kentsel dönüşüme 1 milyar 11 milyon lira ayırdıklarını dile getiren Uysal, vatandaştan para almadan yerinde dönüşümü öngören yeni sistemle 6 ilçede kentsel dönüşüme başladıklarını söyledi. Uysal, “Bu modelin kentsel dönüşümü çok hızlandıracağına inanıyorum. Bu 6 proje bittiğinde İstanbul’a örnek olacak ve dönüşüm için İstanbulluların talepleri artacak diye düşünüyoruz” dedi.

2019 bütçesinde Eğitim, Kültür, Sağlık, Spor ve Sosyal Hizmetlere 904 milyon lirayı ayırdıklarını, konsolide bütçemizde bu rakamın 1 milyar 232 bin liraya ulaştığını aktaran Uysal, evde bakım hizmetlerinden, engellilerle ilgili çalışmalara, İSMEK’ten spor yatırımlarına ve yeni başladığımız dene-yap atölyelerine kadar birçok hizmet kalemi olduğunu belirtti.

Uysal, kültür ve sanatı herkes için ulaşılabilir yapma hedefimizde epey mesafe aldıklarını ve İstanbul’un dört bir tarafına kültür merkezleri açtıklarını dile getirerek, “Şehir Tiyatrolarımıza Sultangazi ve Esenler’de 2 yeni sahne kazandırdık. Böylece sahne sayımız 13’e ulaştı. Bu yıl sahnelerimizde yüzde yüz doluluk oranına ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimiz 39 ilçenin tamamında tiyatro sahnesi yapmak” ifadelerini kullandı.

Yatırım programında yer alan belli başlı projeleri sizler için derledik. 

Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

 Bitiş Yılı

2019 Tutarı (Bin TL)

Cadde Düzenleme ve Ortak Altyapı Yapımı

İstanbul Geneli

-

100.000

Yol, Köprü, Kavşak, Üstgeçit, Altgeçit, Viyadük ve Altyapıların Yapımı

İstanbul Geneli

-

558.572

Otopark Yapımı

İstanbul Geneli

-

54.000

Yaya Üst Geçitleri Yapımı

İstanbul Geneli

-

10.000

Deniz Yapıları Yapımı

İstanbul Geneli

-

55.000

Ulaşıma Altyapısına Yönelik Danışmanlık ve Kontrollük Hizmeti Alımı

İstanbul Geneli

-

7.500

Cadde, Meydan, Bulvar ve Sahil Düzenleme İnşaatı

İstanbul Geneli

-

5.000

Kadıköy, Fikirtepe Mahallesi İmar ve Ulaşım Yolları İnşaatı

Kadıköy

2020

75.000

Levazım (Akmerkezaltı) - Armutlualtı (Akatlar - Baltalimanı) Karayolu Tüneli Yapımı

Beşiktaş

2020

70.000

 Altyapı Koordinasyon Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

Ana Hizmet Planı

2019 Tutarı (Bin TL)

İstanbul geneli altyapılarının üç boyutlu haritasının oluşturulması

Fatih

Ulaşım Hizmetleri Yönetimi

4.000

Altyapı standartlarının oluşturulması

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetimi

4.000

İstanbul geneli, kontrollük hizmetleri

İstanbul Geneli

Ulaşım Hizmetleri

10.000

 Atık Yönetimi Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

Ana Hizmet Planı

2019 Tutarı (Bin TL)

 

Atık yönetimi etüd ve fizibilite çalışmaları

İstanbul Geneli

Çevre Yönetimi

7.000

 

Atık transfer istasyonlarının işletilmesi

İstanbul Geneli

Çevre Yönetimi

261.397

 

Ana arter ve meydanların temizlenmesi

İstanbul Geneli

Çevre Yönetimi

177.000

 

Atık bertaraf tesislerinin işletilmesi

İstanbul Geneli

Çevre Yönetimi

277.000

         

 Satınalma Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

Ana Hizmet Planı

2019 Tutarı (Bin TL)

Dayanıklı eşya ve mefruşat alımları

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

4.000

Makine ve teçhizat alımları

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

20.200

Motorlu taşıt alımları

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

100

Genel iş makinesi alımları

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

100

Bakım onarım ve bakım onarıma yönelik malzeme alımı

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

1.750

Araştırma geliştirme faaliyetleri

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

212

Tüketim ve üretime yönelik mal ve malzeme alımları

İstanbul Geneli

Kurumsal Yönetim

2.680

 Altyapı Projeler Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

 Bitiş Yılı

2019 Tutarı (Bin TL)

Park Rekreasyon ve Çevre Düzenleme Projelerinin Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

5.775

Otopark Projelerinin Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

5.000

Yaya Alt ve Üst Geçit Projelerinin Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

7.800

Meydan, Cadde Düzenleme ve Yayalaştırma Projelerinin Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

19.900

Yol, Kavşak ve Tünellerin Ön ve Uygulama Projelerinin Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

16.900

Deniz Yapıları Projelerinin Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

29.900

Ulaşıma Altyapısına Yönelik Danışmanlık ve Kontrollük Hizmeti Alımı

İstanbul Geneli

-

1.000

 Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

 Bitiş Yılı

2019 Tutarı (Bin Tl)

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar

2020

19.127

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 126 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma

Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar

2020

9.802

Ümraniye - Ataşehir - Göztepe Raylı Sistem Yapımı

Ataşehir, Kadıköy,

Ümraniye

2022

304.878

Beykoz (Sultaniye Parkı) - Karlıtepe Arası Teleferik Hattı Yapımı

Beykoz

2021

1

Dudullu - Kayışdağı - İçerenköy - Bostancı Metro Hattı Yapımı

Ataşehir, Kadıköy,

Maltepe, Ümraniye

2022

711.800

Anadolu Yakası Raylı Sistem Hatlarında Kullanılacak 120 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma İşi

Anadolu Yakası

Geneli

2021

177.000

Sultanbeyli Teleferik Hattı Yapımı

Sultanbeyli

2021

1

Kaynarca Merkez - Pendik - Tuzla Tersane Metrosu ve Pendik Merkez - Kaynarca Merkez Metro Hatları Yapımı

Pendik, Tuzla

2022

80.000

Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli Metrosu İle Sarıgazi (Hastane) -

Taşdelen - Yenidoğan Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Sancaktepe, Sultanbeyli,

Çekmeköy

2022

391.288

Altunizade - Çamlıca - Metro Hattı Yapımı

Üsküdar

2022

2

İstanbul Anadolu Yakası Geneli Raylı Sistem Projeleri İşletme ve Bakım Danışmanlığı Hizmet Alımı İşi

Anadolu Yakası

Geneli

2021

10.030

Sultanbeyli-Kurtköy Metro Hattı

Pendik, Sultanbeyli

2023

2

Anadolu Yakası Metro Hatlarında Kullanılmak Üzere Sip Kapsamında

518 Adet Metro Aracı Alımı

Ataşehir, Kadıköy, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye

2023

1

Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı

Kadıköy, Sultanbeyli

2023

2

 Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

 Bitiş Yılı

2019 Tutarı (Bin TL)

 

İstanbul Metrosu Unkapanı - Yenikapı Arası İnşaatı

Fatih

2019

1.180

Taksim- Yenikapı Arası Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj Ve

İşletmeye Alımı

Beyoğlu, Fatih

2019

921

Haliç Metro Geçiş Köprüsü Yapımı

Beyoğlu, Fatih

2019

27.441

Kadıköy-Kartal Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 144 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alımı

Kadıköy, Kartal, Maltepe, Üsküdar

2019

15.487

Hacıosman-Yenikapı Raylı Toplu Taşıma Sistemi 68 Adet Metro Aracı

Temini ve İşletmeye Alma

Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih, Kağıthane, Sarıyer, Şişli

2019

9.014

Bağcılar - Kirazlı - Küçükçekmece - Halkalı Metro Hattı İnşaat- Elektromekanik

İnce İşler + Araç Alımı Müşavirlik Hizmeti

Bahçelievler, Bağcılar,

Küçükçekmece

2020

7.000

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik İnce İşler + Araç Alımı Müşavirlik Hizmetleri

Başakşehir

2020

8.842

Eyüp- Pierloti - Miniatürk Teleferik Hattı İnşaat-Elektromekanik ve İnce İşler + Araç Alımı

Beyoğlu, Eyüpsultan

2021

1

Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik ve İnce İşler + Araç Alımı Müşavirlik Hizmetleri

Bağcılar, Başakşehir,

Küçükçekmece

2021

5.000

Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat Tramvay Hattı İnşaat-Elektromekanik ve Araç Alımı

Başakşehir

2022

1

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi

300 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alımı

Bağcılar, Beyoğlu,

Beşiktaş, Esenler,

Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa,

Kağıthane, Şişli

2023

125.577

Bağcılar-Kirazlı Küçükçekmece-Halkalı Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik

ve İnce İşleri Yapımı

Bahçelievler, Bağcılar,

Küçükçekmece

2020

150.000

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy-Kabataş Kesimi ve Depo Sahasının İnşaat İşleri İle Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı ve Depo Sahasının; İnce İşler İle Elektromekanik Sistemleri

Temin, Montaj ve İşleri Yapımı

Bağcılar, Beyoğlu,

Beşiktaş, Esenler,

Eyüpsultan,

Gaziosmanpaşa,

Kağıthane, Şişli

2020

370.000

Mahmutbey - Halkalı - Bahçeşehir Metro Hattı İnşaat – Elektromekanik ve İnce İşler Yapımı

Bağcılar, Başakşehir,

Küçükçekmece

2021

50.000

Başakşehir-Kayaşehir-Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik ve İnce İşler Yapımı

Başakşehir

2020

150.000

Mecidiyeköy - Mahmutbey Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşler Kontrollük, Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri

Bağcılar, Esenler,

Eyüpsultan,

Gaziosmanpaşa,

Kağıthane, Şişli

2020

4.477

Mecidiyeköy - Mahmutbey (Şişli - Kağıthane - Eyüp - Gaziosmanpaşa - Esenler - Bağcılar İlçeleri) Metro Hattı, Depo - Bakım Sahası ve Depo Bağlantı Hatları İnşaatı

Bağcılar, Esenler,

Eyüpsultan,

Gaziosmanpaşa,

Kağıthane, Şişli

2019

354

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Metro Hattı Müşavirlik Hizmeti

Başakşehir,

Küçükçekmece

2023

1

İkitelli-Ataköy Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşler Kontrollük,

Mühendislik ve Danışmanlık Hizmeti

Bahçelievler, Bakırköy, Bağcılar, Başakşehir,

Küçükçekmece

2020

14.035

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Metro Hattı

Başakşehir, Küçükçekmece

2023

1

Ataköy-Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik ve İnce İşler

Bahçelievler, Bakırköy, Bağcılar, Başakşehir,

Küçükçekmece

2020

370.000

Eminönü- Alibeyköy Tramvay Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşleri Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İşi

Eyüpsultan, Fatih

2019

3.095

Yenikapı-Otogar-Havalimanı-Kirazlı-Halkalı Metro Hattı Sinyalizasyon ve Peron Ayırıcı Kapı Sistemi Temini ve İşletmeye Alma

Bakırköy, Bayrampaşa,

Eyüpsultan, Fatih,

Güngören

2023

140.000

Sip Kapsamında 718 Adet Araç Alımı

Avrupa Yakası Geneli

2023

1

Vezneciler - Sultangazi - Arnavutköy Metro Hattı Yapımı

Arnavutköy, Başakşehir,

Eyüpsultan, Fatih,

Gaziosmanpaşa,

Sultangazi

2023

1

Eminönü-Alibeyköy Raylı Sistem Hattı Yapım ve (30 Adet) Araç Temini

Eyüpsultan, Fatih

2019

250.000

İstanbul Geneli Metro Hatlarının Yer Üstü Yapılarının (Havalandırma Bacaları, Acil Çıkış Yapıları) Uygulamaya Esas İnşaat İşleri

İstanbul Geneli

2019

295

Raylı Sistem Araçları Kontrollük Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri

Avrupa Yakası Geneli

-

1

Kirazlı Halkalı Raylı Toplu Taşıma Sistemi 272 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma

Bahçelievler, Bağcılar,

Küçükçekmece

2023

150.000

Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Sahil Finüküler Hattı İnşaat, Elektromekanik ve Araç Alımı

Beşiktaş

2020

50.000

Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı Depo Sahası ve Bağlantı Tünelleri Yapımı

Bağcılar, Beyoğlu,

Beşiktaş, Esenler,

Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa,

Kağıthane, Şişli

2019

472

Edirnekapı Sultançiftliği Habibler (T4) Tramvay Hattı Yenileme Yapım İşleri

Bayrampaşa,

Eyüpsultan,

Gaziosmanpaşa,

Sultangazi

2020

50.000

Sefaköy-Avcılar-Beylikdüzü Metrosu

Avcılar, Beylikdüzü,

Esenyurt, Küçükçekmece

2023

1

Yenikapı-Havalimanı Hattı Kapasite Arttırımı İnşaat İşleri, İstasyon Yenileme ve Esenler Yerleşke Revizyonları Yapım İşi

Bakırköy, Bayrampaşa,

Eyüpsultan, Fatih,

Güngören

2022

50.000

Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı Seyitnizam ve Zeytinburnu İstasyonları

Arasındaki Kısmın Yeraltına Alınması İşi

Zeytinburnu

2021

1

Eyüp-Bayrampaşa Tramvay Hattı

Bayrampaşa, Eyüpsultan

2022

1

Esenler Nostaljik Tramvay Hattı

Esenler

2021

1

İstanbul Geneli Raylı Sistem Hatlarında Asansör ve Yürüyen Merdiven Yapılması İşi

İstanbul Geneli

2019

59

Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy Metro Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Arnavutköy, Başakşehir,

Eyüpsultan, Fatih,

Gaziosmanpaşa,

Sultangazi

2023

1

Seyrantepe-Alibeyköy Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Eyüpsultan, Kağıthane,

Sarıyer

2023

1

Eyüp-Bayrampaşa Tramvay Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Bayrampaşa, Eyüpsultan

2022

1

Sefaköy-Avcılar-Beylikdüzü Metro Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Avcılar, Beylikdüzü,

Esenyurt, Küçükçekmece

2023

1

Kayaşehir-Başakşehir-Fenertepe Metro Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Başakşehir

2023

1

Seyrantepe-Alibeyköy Metro Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Eyüpsultan, Kağıthane,

Sarıyer

2023

1

Esenler Nostaljik Tramvay Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Esenler

2021

1

Kayaşehir-Başakşehir-Fenertepe Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Başakşehir

2023

1

Edirnekapı-Sultançiftliği-Habipler (T4) Tramvay Hattı Tramvay Araç Alımı

Bayrampaşa, Esenler,

Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa,

Sultangazi

2023

1

Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat Tramvay Hattı Kontrollük, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

Başakşehir

2022

1

 Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

 Bitiş Yılı

2019 Tutarı (Bin TL)

 

Kabataş Bağcılar Tramvayı Seyit Nizam Zeytinburnu Kısmının Yeraltına Alınmasının Uygulama Projesi

Başakşehir, Zeytinburnu

2019

350

Raylı Sistem Hatları Etüd ve Uygulama Projeleri Hazırlanması

İstanbul Geneli

-

7.120

Kadıköy - Sultanbeyli Raylı Sistem Hattının Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi

Ataşehir, Kadıköy,

Sancaktepe, Sultanbeyli,

Ümraniye, Üsküdar

2019

3.000

Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme (Büyük Boğaz Hattı) Uygulama Projesi

Ataşehir, Bayrampaşa,

Beşiktaş, Gaziosmanpaşa,

Kadıköy, Kağıthane,

Zeytinburnu, Ümraniye,

Üsküdar, Şişli

2019

5.100

Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü Bünyesinde Yürütülen Raylı Sistem Projelerinin Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri İşi

İstanbul Geneli

2022

3.000

Alibeyköy-Küçükköy Tramvay Hattının Uygulama Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi

Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa,

Sultangazi

2020

300

Şişhane-Seyrantepe Raylı Sistem Hattının Uygulamaya Esas Kesin Proje

Hizmetleri İşi

Beyoğlu, Kağıthane,

Sarıyer, Şişli

2021

400

Şirinevler-Mahmutbey (Tavukçu Deresi) Tramvay Hattının Uygulama Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi

Bahçelievler, Bağcılar

2020

450

Sabiha Gökçen Havalimanı - Tuzla OSB - Gebze OSB Raylı Sistem Hattının

Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi

Pendik, Tuzla

2020

450

İstanbul Geneli Raylı Sistem Hatları Revizyon, İkmal ve Yenileme Yatırımları

İstanbul Geneli

-

2.000

Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattının (2.Aşama) Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi

Ataşehir, Kadıköy,

Üsküdar

2021

500

 Yapı İşleri Müdürlüğü

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

 Bitiş Yılı

2019 Tutarı (Bin Tl)

 

Beykoz Yeşilçam Filim Platosu Onarım ve Tamamlama İnşaatı

Beykoz

2019

3.000

Başakşehir Engelliler Merkezi İnşaatı

Başakşehir

2019

2.480

İstanbul, Fatih, Firüzağa Mescidi Restorasyon İnşaatı

Fatih

2019

1.200

Sultangazi Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye Hizmet Birimleri İnşaatı

Sultangazi

2019

10.000

Kağıthane Gürsel Mahallesi Zemin Altı Katlı Otopark ve Belediye

Hizmet Birimleri İnşaatı

Kağıthane

2019

10.000

Kadıköy Bostancı Sahili Düzenleme ve Su Sporları Merkezi İnşaatı

Kadıköy

2019

10.000

Bakırköy Yeşilköy Sahil Bandı Düzenleme İnşaatı

Bakırköy

2019

7.000

Tuzla Aydınlı Eski Çöp Döküm Sahası Rehabilitasyonu ve Bölge Parkı

Düzenleme Projesi

Tuzla

2019

5.000

Tuzla Atık Kabul Tesisi ve İskele İnşaatı

Tuzla

2019

10.000

Türkiye Geneli Emniyet Genel Müdürlüğü Protokol Kapsamında Yapılan İşler (12 Adet)

İstanbul Geneli

2019

90.000

Kadıköy Vapur İskelesi Et-Balık Kurumu Arası Cadde Rehabilitasyon İnş.

Kadıköy

2019

2.000

Zeytinburnu 58. Bulvar Zübeyde Hanım Caddesi Zeminaltı Otopark İnşaatı

Zeytinburnu

2019

7.000

Beşiktaş İlçesi, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Lojman İnşaatı

Beşiktaş

2019

1.000

Beyazıt Meydanı Düzenleme İnşaatı

Fatih

2019

15.000

Beylikdüzü Gürpınar Yediemin Limanı ve İbb Deniz İşletmeleri Tesisi İnşaatı

Beylikdüzü

2019

9.500

Gaziosmanpaşa Küçükköy Mahallesi Stadyum ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Gaziosmanpaşa

2019

15.000

Esenler İlçesi Kemer Mahallesi Nikah Salonu İnşaatı

Esenler

2019

14.000

Eyüp Işıklar Geçici Hayvan Bakımevi ve Hayvan Gömü Alanı İnşaatı

Eyüpsultan

2019

5.000

Fatih Arpa Emini Mahallesi Engelli Kreş, İtfaiye ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Fatih

2019

7.000

Küçükçekmece Cennet Mahallesi Zeminaltı Otopark ve Meydan Düzenleme İnşaatı

Küçükçekmece

2019

5.000

Bağcılar Yenimahalle Mahallesi Gençlik Merkezi ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bağcılar

2019

6.000

Sultangazi Zübeyde Hanım Katlı Otopark ve Pazar Alanı İnşaatı

Sultangazi

2019

7.000

Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesi Semt Stadı Çevre Yapıları ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Gaziosmanpaşa

2019

15.000

Kültür Yapıları Yapımı

İstanbul Geneli

-

27.828

Bahçelievler Zafer Mahallesi Eğitim Tesisi ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bahçelievler

2019

2.000

Silivri Seymen Çöp Depolama Sahasında Arıtma Tesis İnşaatı

Silivri

2020

20.000

Beşiktaş Dikilitaş Mahallesi Anaokulu ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Beşiktaş

2019

10.000

Beykoz Tekne Park İnşaatı

Beykoz

2019

5.000

Beyoğlu Baruthane Binası Restorasyonu İnşaatı

Beyoğlu

2019

2.500

Fatih Topkapı Mahallesi Gençlik Merkezi İnşaatı

Fatih

2019

2.000

İbb Hobi Bahçesi İnşaatı

İstanbul Geneli

2019

1.000

İbb Topraksız Tarım Serası İnşaatı

İstanbul Geneli

2019

4.000

Beyoğlu Örnektepe Mahallesi Gençlik Merkezi ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Beyoğlu

2019

2.500

İstanbul Geneli 39 Adet Tip Muhtarlık Hizmet Binası İnşaatı

İstanbul Geneli

2019

7.800

Kadıköy Bostancı Mahallesi Park ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Kadıköy

2019

5.000

Kadıköy Şamil Yılmaz Hayvan Hastanesi İnşaat

Kadıköy

2019

3.500

Sarıyer Metin Oktay Spor Tesisi Yüzme Havuzu İnşaatı

Sarıyer

2019

4.000

Sultangazi Kent Meydanı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Sultangazi

2019

6.000

Üsküdar Küçüksu Mahallesi Kapalı Spor Salonu İnşaatı

Üsküdar

2019

6.000

Kartal Soğanlık Mahallesi Cami ve Meydan İnşaatı

Kartal

2019

7.000

Şile Değirmeni ve Yakın Çevresi Düzenleme İnşaatı

Şile

2019

700

Tuzla Aydınlı Su Ürünleri Hali İnşaatı

Tuzla

2019

10.000

Eyüp Hasdal Hayvan Barınağı İnşaatı

Eyüpsultan

2019

6.000

Bayrampaşa İlçe Belediyesi Temizlik Araçları Deposu ve Otopark İnşaatı

Bayrampaşa

2019

8.000

Bayrampaşa Muratpaşa Mahallesi Kapalı Yüzme Havuzu ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bayrampaşa

2019

8.000

Çatalca Subaşı Geçici Hayvan Barınağı İnşaatı

Çatalca

2019

4.000

Eyüp Çırçır Mahallesi 670 Ada, 3 Parselde Gençlik Merkezi İnşaatı

Eyüpsultan

2019

6.000

Fatih Hayvan Hastanesi İnşaatı

Fatih

2019

2.000

Fatih Reşat Nuri Tiyatrosu İnşaatı

Fatih

2019

3.000

Çevre Düzenleme Yapımı ve Rekreasyon (Yapı İşleri Müdürlüğü

İstanbul Geneli

-

20.000

Başakşehir Katı Atık Merkezi İnşaatı

Başakşehir

2019

6.000

Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi Cami, Meydan ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bayrampaşa

2019

10.000

İbb İtfaiye Binalarının Yapımı

İstanbul Geneli

-

10.000

Cadde, Meydan, Bulvar ve Sahil Düzenleme İnşaatı

İstanbul Geneli

-

80.000

Otopark Yapımı

İstanbul Geneli

-

60.500

İbb Atık Yakma ve Enerji Tesisi İnşaatı

Eyüpsultan

2021

1.173.000

Spor Yapıları Yapımı

İstanbul Geneli

-

80.000

Maltepe Şehir Parkı Yanı Marina ve Su Sporları Merkezi İnşaatı

Maltepe

2019

15.000

Küçükçekmece Atakent Mahallesi Gençlik Merkezi İnşaatı

Küçükçekmece

2019

15.000

Danışmanlık, Müşavirlik ve Kontrolörlük Hizmetleri

İstanbul Geneli

-

10.117

Gaziosmanpaşa Poligon Kültür Merkezi İnşaatı

Gaziosmanpaşa

2019

10.000

Hizmet Binaları Bakım Onarımı

İstanbul Geneli

-

100.000

Tuzla Aydınlı Meyve Sebze Hali İnşaatı

Tuzla

2019

140.000

Çevre Düzenlemesi ve Cephe Rehabilitasyonu (Kent Estetiğine Yönelik)

İstanbul Geneli

-

10.000

Hizmet Binaları Yapımı

İstanbul Geneli

-

125.000

Tarihi Yapıların Bakım, Onarım ve Restorasyonu

İstanbul Geneli

-

75.000

Koru, Park Yapımı ve Revizyonları

İstanbul Geneli

-

30.000

Kartal Orhantepe Sahili Düzenleme ve Su Sporları Merkezi İnşaatı

Kartal

2019

10.000

Sancaktepe Hastane Yanı Katlı Otopark İnşaatı

Sancaktepe

2020

5.000

Sancaktepe Namık Kemal Caddesi Üzeri Zeminaltı Otopark Projesi

Sancaktepe

2020

10.000

Eyüp Göktürk Mah. Yaşam Merkezi İnşaatı

Eyüpsultan

2019

10.000

Haliç Bilim Merkezi İnşaatı

Fatih

2020

10.000

Bağcılar İlçesi Güneşli Merkez Camii Yanı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bağcılar

2020

4.500

Kağıthane 700. Yıl Parkı Yanı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Kağıthane

2020

7.500

Topkapı Cevizlibağ Arası D-100 Karayolu Gürültü Bariyeri Yapımı İnşaatı

Zeytinburnu

2020

500

Eyüp Çırçır Yurt ve Spor Salonu İnşaatı

Eyüpsultan

2020

10.000

Kartal Bulvar Spor Kulübü Yanı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Kartal

2020

10.000

Yenikapı Modern Sanatlar Müzesi İnşaatı

Fatih

2020

10.000

Sancaktepe 2 Adet Kreş ve Çevre Düzenleme İnşaatı

Sancaktepe

2020

1.000

Göletlere Sportif Balıkçılık Alanları Yapılması İnşaatı

İstanbul Geneli

2019

5.000

Yel ve Su Değirmenleri Yapımı İnşaatı

Şile

2019

5.000

Zincirlikuyu Camii, Hizmet Birimleri ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Şişli

2019

6.000

Şişli Fulya Mahallesi Cami Meydan ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Şişli

2019

7.000

Şile Balibey Mah. Belediye Hizmet Binası ve Camii İnşaatı

Şile

2019

4.200

Büyükçekmece Katı Atık Tesisi İnşaatı

Büyükçekmece

2019

10.000

Deniz Yapıları Yapımı

İstanbul Geneli

-

20.000

İstanbul Kent Müzesi Teşhir ve Tanzim İnşaatı

Zeytinburnu

2020

15.000

Küçükçekmece Şair Ahmet Sokak Zeminaltı Otopark İnşaatı

Küçükçekmece

2020

5.000

Zeytinburnu Halı Saha ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Zeytinburnu

2020

8.000

Maltepe İlçesi Sağlıkçılar Sokak Zeminaltı Otopark İnşaatı

Maltepe

2020

10.000

Eyüp İlçesi Çırçır Mahallesi Semt Konağı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Eyüpsultan

2020

10.000

Bağcılar Tema Parkı Düzenleme İnşaatı

Bağcılar

2019

5.000

Eyüp Feshane Tasavvuf ve Osmanlı Kıyafetleri Müzesi İnşaatı

Eyüpsultan

2019

10.000

Esenler Katı Atık Aktarma İstasyonu

Esenler

2019

2.500

Zeytinburnu Litros Yolu Yanı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Zeytinburnu

2019

5.000

Çekmeköy Kültür Parkı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Çekmeköy

2019

10.000

Tuzla Sahil Ahmet Kılıç Bulvarı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Tuzla

2019

5.000

Süleymaniye Camii ve Çevresi Düzenleme İnşaatı

Fatih

2019

5.000

Fatih Kumkapı Balık Hali Rehabilitasyon İnşaatı

Fatih

2019

5.000

Bahçelievler Aksa Çocuk Parkı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bahçelievler

2019

5.000

Küçükçekmece Arena Spor Kompleksi İnşaatı

Küçükçekmece

2019

15.000

İbb Termal Bertaraf Tesisi

Şile

2020

1

Siirt İtfaiye İstasyonu İnşaatı

 

2019

11.500

Çekmeköy Hamidiye Mahallesi Kültür Merkezi ve Zeminaltı Otopark İnşaatı

Çekmeköy

2019

4.000

Fatih İlçesi Aksaray Meydanı Düzenleme İnşaatı

Fatih

2019

10.000

Maltepe İlçesi, Zümrütevler Mahallesi Spor Tesisi İnşaatı

Maltepe

2019

5.000

Bahçelievler, Şirinevler Şehit Ekrem Bulut Parkı Zeminaltı Otopark İnşaatı

Bahçelievler

2020

5.000

Fatih İlçesi Kara Surları T55-T60 Burçları Arası Restorasyon İnşaatı

Fatih

2020

7.000

Bağcılar Ebubekir Parkı Zeminaltı Otopark ve Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatı

Bağcılar

2019

15.000

Müze ve Tefriş Yapımı

İstanbul Geneli

-

10.000

Cami ve Mescit Yapımı

İstanbul Geneli

-

10.000

  Dış Kredili Yatırımlar

Hazırlanan kitapçıktan derlenen bilgiler doğrultusunda, Belediye’nin 30 ana başlıktan oluşan dış kredili projeleri, bitiş yılları ve 2019 yılı ödenek tutarları;

 

 

Müdürlük

 

Faaliyet Adı

Uygulama Yeri

Bitiş Yılı

2019 Tutarı* (Bin Tl)

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar

2020

19.127

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 126 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma

 

Çekmeköy, Ümraniye, Üsküdar

 

2020

9.802

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Hacıosman-Yenikapı Raylı Toplu Taşıma Sistemi 68 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma

Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih, Kağıthane, Sarıyer, Şişli

2020

9.014

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat Tramvay Hattı İnşaat-Elektromekanik ve Araç Alımı

Başakşehir

2022

1

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Raylı Ulaşım Toplu Taşıma Sistemi 300 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alımı

Bağcılar, Beyoğlu, Beşiktaş, Esenler, Eyüpsultan,

Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Şişli

2023

125.577

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Bağcılar-Kirazlı Küçükçekmece-Halkalı Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik ve İnce İşleri Yapımı

Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece

 

2020

 

150.000

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy-Kabataş Kesimi ve Depo Sahasının İnşaat İşleri İle Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı ve Depo Sahasının; İnce İşler İle Elektromekanik Sistemleri Temin, Montaj ve İşleri Yapımı

Bağcılar, Beyoğlu, Beşiktaş, Esenler, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Kağıthane,

Şişli

 

2020

 

370.000

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Mahmutbey - Halkalı - Bahçeşehir Metro Hattı İnşaat - Elektromekanik ve İnce İşler Yapımı

Bağcılar, Başakşehir, Küçükçekmece

2021

50.000

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Başakşehir-Kayaşehir-Metro Hattı İnşaat-Elektromekanik ve İnce İşler Yapımı

Başakşehir

2020

150.000

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Ümraniye - Ataşehir - Göztepe Raylı Sistem Yapımı

Ataşehir, Kadıköy, Ümraniye

2022

304.878

Anadolu Yakası

Raylı Sistem Müdürlüğü

Anadolu Yakası Raylı Sistem Hatlarında Kullanılacak 120 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma İşi

Anadolu Yakası Geneli

2021

177.000

Avrupa Yakası Raylı

Sistem Müdürlüğü

Mecidiyeköy - Mahmutbey (Şişli - Kağıthane - Eyüp - Gaziosmanpaşa - Esenler - Bağcılar İlçeleri) Metro Hattı, Depo - Bakım Sahası ve Depo Bağlantı Hatları İnşaatı

 

Bağcılar, Esenler, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Şişli

 

2019

 

354

Avrupa Yakası Raylı

Sistem Müdürlüğü

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Metro Hattı

Başakşehir, Küçükçekmece

2023

1

Avrupa Yakası Raylı

Sistem Müdürlüğü

Ataköy-Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı İnşaat -Elektromekanik ve İnce İşler + Araç Alımı

Bahçelievler, Bakırköy, Bağcılar, Başakşehir, Küçükçekmece

2020

370.000

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Sip Kapsamında 718 Adet Araç Alımı

Avrupa Yakası Geneli

2023

1

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Vezneciler - Sultangazi - Arnavutköy Metro Hattı Yapımı

Arnavutköy, Başakşehir, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Sultangazi

2023

1

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Eminönü-Alibeyköy Raylı Sistem Hattı Yapım ve (30 Adet) Araç Temini

Eyüpsultan, Fatih

2019

250.000

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Kaynarca Merkez - Pendik - Tuzla Tersane Metrosu ve Pendik Merkez -Kaynarca Merkez Metro Hatları Yapımı

 

Pendik, Tuzla

 

2022

80.000

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Kirazlı Halkalı Raylı Toplu Taşıma Sistemi 272 Adet Metro Aracı Temini ve İşletmeye Alma

Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece

2023

150.000

Yapı İşleri Müdürlüğü

İBB Atık Yakma ve Enerji Tesisi İnşaatı

Eyüpsultan

2021

1.173.000

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli Metrosu İle Sarıgazi (Hastane)-Taşdelen-Yenidoğan Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Sancaktepe, Sultanbeyli, Çekmeköy

2022

391.288

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Sefaköy-Avcılar-Beylikdüzü Metrosu

Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Küçükçekmece

2023

1

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Eyüp-Bayrampaşa Tramvay Hattı

Bayrampaşa, Eyüpsultan

2022

1

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Sultanbeyli-Kurtköy Metro Hattı

Pendik, Sultanbeyli

2023

2

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Seyrantepe-Alibeyköy Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Eyüpsultan, Kağıthane, Sarıyer

2023

1

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Kayaşehir-Başakşehir-Fenertepe Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşleri

Başakşehir

2023

1

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

Anadolu Yakası Metro Hatlarında Kullanılmak Üzere Sip Kapsamında 518 Adet Metro Aracı Alımı

Ataşehir, Kadıköy, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye

2023

1

Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı

Kadıköy, Sultanbeyli

2023

2

Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü

 

Edirnekapı-Sultançiftliği-Habipler (T4)Tramvay Hattı Tramvay Araç Alımı

Bayrampaşa, Esenler, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Sultangazi

2022

1

Yapı İşleri Müdürlüğü

 

İBB Termal Bertaraf Tesisi

Şile

2020

1

*Öz Kaynak Tutarları Dahildir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Ağustos 06 2019 0
Nisan Ayında 451 Firmaya Teşvik Belgesi Verildi
Nisan ayında 451 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve…
Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.